Председник

Слободан Јоловић

СЛОБОДАН ЈОЛОВИЋ

председник

Рођен у Гучи, живи у Велесу и Чачку.

Магистар економских наука, дипломски рад и магистарску тезу одбранио оценом 10 (десет). Има положен стручни (државни) испит за рад у органима државне управе и поседује радно искуство у привреди, локланој самоуправи и државној управи.

Радио је у ПДП „Воћар-продукт“ у Гучи, ПП „Белица-промет“ Гуча (чији је био оснивач и власник), био је инспектор Финансијске полиције у Чачку и руководилац Оделња у Гучи и начелник Пореске управе у Гучи.

Биран је за одборника у Скупштини општине Лучани у шест мандата.

Обављао је функцију председника скупштине општине Лучани, а од 2004 до 2012. године председника општине Лучани (2004. на непосредним изборима, именом и презименом, остварио је други изборни резултат у земљи). Велике заслуге му припадају за изградању инфраструктурних објеката у нашој општини (путеви, водовод и канализација, електрификација, уређење водотока, гасификација, спорт и рекреација, образовање, култура, здравство, ПТТ…).

Два мандата, у периоду од 14.11.2014. године до 10.11.2023. године, обављао је функцију начелника Моравичког управног округа.

Бавио се спортом (фудбалом и стрељаштвом), био је дугогодишњи спортски радник. Женски одбојкашки клуб „Драгачево“ из Гуче увео је у II Савезну лигу Србије и Црне Горе.

Једанаест година је био председник организационог одбора Драгачевског Сабора трубача у Гучи, два пута домаћин.

Добитник је великог броја војничких, радних и друштвених признања.

На омладинским радним акцијама, војним вежбама и рату, провео је 4,5 година живота.

Радећи у државној управи 1996. проглашен је за инспектора финансијске полиције са најбољим резултатима рада, а 1999. године за најбољег начелника Пореске управе у Регионалном центру Крагујевац.

Од стране Клуба привредних новинара Србије 2006. године проглашен је за најуспешнијег председника општине у Србији, а 2010. године добитник је републичког признања „Капетан Миша Анастасијевић“ за развој локалне самоуправе у Србији.

У анкети дневног листа „Блиц“ пет пута узастопно је проглашаван међу најпознатијим и најутицајнијим личностима из јавног и политичког живота у Републици Србији.

Моравички управни округ као државна институција са извршним овлашћењима, и Слободан Јоловић као појединац, добитници су интернационалне златне награде и признања „GlobalLocal“ за 2019. годину за средњу и југоисточну Европу. Ово престижно признање уручено им је на гала вечери у оквиру званичног програма Светског конгреса предузетника одржаног у Скопљу.

Почасни је члан Ловачког савеза Србије. Добитник је неколико ловачких признања.

Ловом почео да се бави пре 50 година (1973).

Председник је Скупштине Ловачког удружења „Драгачево“ Гуча и делегат у Ловачком савезу Србије.

Био је 10 година члан Главног одбора СНС, шест година повереник ОО СНС за општину Лучани, осам година члан Главног одбора СПС и оснивач и председник Удружења грађана „Покрет за развој Драгачева“ које је побеђивало на свим локалним изборима у општини Лучани.

За председника Удружења грађана „Народни покрет Драгачева“ једногласно је изабран на оснивачкој скупштини одржаној на Видовдан 2023. године у Гучи.


 

Љиљана Мирковић

Проф. Др Љиљана Мирковић

почасни председник

Рођена у Гучи, живи у Београду.

Проф. Др Љиљана Мирковић је редовни професор Медицинског факултета Универзитета у Београду. Рођена 1962. године. У основној и средњој школи носилац је Вукове диплоиме. Медицински факултет у Београду уписала је 1981. године, а дипломирала је 1986. године са просечном оценом 10, као добитник Повеље Српског лекарског друштва за најбољег дипломираног студента. Магистарску тезу „Анализа плодове воде као предиктор примене интраутерине трансфузије у Rh – aloimunizovanih трудница“ одбранила је 1994. године на Медицинском факултету у Београду. Докторску тезу „Лечење хемолитичке болести фетуса интраутериним трансфузијама“ одбранила је 1996. године на Медицинском факултету Универзитета у Београду.

Запослена је од 1988. године на Клиници за гинекологију и акушерство Клиничког центра Србије. Начелник је оделења акушерске интезивне неге.

Одржала је 53 предавања по позиву на националним и интернационалним конгресима и стручним састанцима. Учествовала је у организацији 16 националних и интернационалних састанака, у раду 13 Светских и Европских стручних конгреса и 16 националних конгреса, симпозијума и стручних састанака. Учествује и у два научна пројекта Министарства за науку Републике Србије. Ментор је у већем броју докторских, магистарских и дипломских радова одбрањених на Медицинском и Фармацеутском факултету у Београду. Аутор је и коаутор 224 научна рада, књига, поглавља у књигама, монографијама и уџбеницима објављеним у земљи и иностранству. Члан је десеточланог светског научног комитета за препоруке за третман преекламписије. Аутор је уџбеника за последипломску наставу „Пререклампасија“, приручника за тачну интрепретацију CTG и водича за хориоамнионитис.

Проф. Мирковић је специјалиста са дугогодишњим искуством оперативном лечењу малигних и бенигних гивеколошких оболења, абдоминалних и трансваиналним приступом, експерт за компликоване и ризичне трудноће и порођаје и ултразвучни експерт за неинвазивне и инвазивне поступке (биопсија хориона, амниоцентеза, кордоцентеза).

Члан је више националних и интернационалних стручних удружења и организација. Члан је председништва Српског лекарског друштва и Гинеколошко акушерске секције СЛД.

Била је и почасни члан „Покрета за развој Драгачева“. Својим знањем и искуством, даје велики допринос у својој професији а посебно женама и породиљама са нашег подручја.

Проглашена је 2011. године за почасног грађанина општине Лучани, а на изборној скупштини удружења ове године за почасног председника.

 


 

Др Неда Николић

Проф. Др Неда Николић

почасни потпредседник удружења

 

Др Неда Николић рођена је 19.05.1975. године у Обреновцу. Основну школу завршила је у Лучанима, као носилац Вукове дипломе. Гимназију „Свети Сава” завршила је са одличним успехом у Пожеги, а потом 2000. године, дипломирала на Факултету за менаџмент у Београду, са средњом оценом 9,36. Школске 2005/2006. уписала је магистарске студије на Техничком факултету у Чачку и успешно савладала испите предвиђене наставним планом са средњом оценом 9,50. Магистарски рад је одбранила у јануару 2009. године и стекла звање: магистар техничких наука, област индустријски менаџмент. Докторску дисертацију одбранила је 2016. године на Факултету организационих наука у Београду.

Од 2000. године радила је као менаџер у предузећу за рециклажу и као професор економске групе предмета у средњој школи у Лучанима, а од 2004. године била је финансијски директор текстилног предузећа Spirit Evolution у Ариљу.

На Техничком факултету у Чачку ангажована је од  2006. године. У периоду школске 2007/2008. била је сарадник на Катедри за индустријски менаџмент за извођење вежби из уже научне области Предузетничка економија. Јуна 2008. године изабрана је у звање сарадника у настави из уже научне области Менаџмент и бизнис, а од 1. септембра 2010. године одлуком Наставно-научног већа била је  запослена  у звању асистента за ужу научну област Менаџмент и бизнис. Године 2017. изабрана је у звање доцента.

Члан је Наставно-научног већа ФТН Чачак и секретар Катедре за индустријски менаџмент.

Од 2009. године до 2018. била је члан Комисије за самовредновање, а од 2009. до данас члан је  Комисије за библиотеку ФТН Чачак.

Председник је научног сектора Српске асоцијације за рециклажу, деконтаминацију и рушење.

Члан је Научно-стручног друштва за управљање ризицима у ванредним ситуацијама, Београд и уређивачког одбора  International journal of Disaster Risk Management. 

Проф. Др Неда Николић је једногласно изабрана за почасног потпредседника Удружења грађана „Народни покрет Драгачева“.